26 січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення винесла на громадське обговорення проект Порядку видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу.
Проект регуляторного акту оприлюднено на сайті Нацради. Термін громадського обговорення – один місяць. Зауваження і пропозиції до проекту можна надсилати на адресу Національної ради: вул. Прорізна, 2, м. Київ, 01601, а також електронною поштою: nrada@nrada.gov.ua.
Згідно з документом, право отримати дозвіл на тимчасове мовлення матимуть виключно ті мовники, які вже мають ліцензії Нацради. Підставами для видачі дозволу є заява мовника та висновок «Українського державного центру радіочастот» (УДЦР).
Мовники, які хочуть здійснювати тимчасове мовлення, мають звертатися до Нацради із проханням про прорахунок частот. Нацрада замовлятиме такий прорахунок в «Українського державного центру радіочастот».
Також мовники мають звертатися до Нацради із заявами про надання тимчасового дозволу. Нацрада розглядатиме ці заяви на засіданнях та ухвалюватиме відповідні рішення. Дозвіл на тимчасове мовлення буде надаватися мовнику безкоштовно строком дії до одного року.
Пріоритетне право на отримання дозволів на тимчасове мовлення мають телерадіоорганізації регіональної та місцевої категорій мовлення, програмні концепції яких включають соціально важливі та інформаційні програми та передачі, а також мовники, які вже здійснювали тимчасове мовлення протягом року без порушення законодавства.
Умови дозволу на тимчасове мовлення подібні до ліцензійних умов. Це – частота (канал) мовлення, місцезнаходження і потужність передавача, оператор телекомунікацій, територія розповсюдження програм, програмна концепція, визначена чинною ліцензією мовника. Умови дозволу зазначаються в додатку до рішення Нацради про надання дозволу.
Мовник, що отримав дозвіл на тимчасове мовлення, зобов’язаний письмово поінформувати Нацраду про початок мовлення. Мовник, який здійснював тимчасове мовлення та хоче отримати дозвіл на наступний період на тій же території, має подавати до Нацради нову заяву про надання дозволу.
Нацрада не надаватиме дозволу в разі систематичного порушення мовником вимог законодавства у сфері телебачення і радіомовлення та ліцензійних умов.
Нацрада також зможе анулювати дозвіл на тимчасове мовлення у таких випадках:
клопотання мовника про анулювання дозволу;
відсутність мовлення відповідно до умов дозволу протягом шести місяців;
порушення норм законодавства про телебачення і радіомовлення, зокрема – наявність закликів до насильницької зміни конституційного ладу України, закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті;
подання НКРЗІ в разі порушення норм закону «Про радіочастотний ресурс України».
Немає коментарів:
Дописати коментар